Žinia apie tai, kad „22 metų mergina, dirbanti viršvalandžius ir nemieganti, staiga mirė“, buvo populiari didžiosiose Kinijos interneto platformose ir vėl patraukė visų dėmesį bei širdį. Būdama 22 metų ji buvo jaunystėje, tačiau jos gyvenimą sugriovė darbas. Jaučiasi liūdnas ir gailisi. Šiandienos sparčiai besikeičiančios eros fone ne tik ši 22 metų mergina dirba viršvalandžius ir nemiega, o kūno overdrafto kaina yra „sveikatos“ overdraftas, todėl pastaraisiais metais naujienos apie staigią mirtį buvo dažnos, kiekvieną kartą Tai sunervindavo daugybę „biuro darbuotojų“.
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, remiantis pirmosios pasaulinės pervargimo analizės ataskaita, 2016 metais nuo insulto mirė 398,000 tūkst., o nuo širdies ligų – 347,000 tūkst. Tai sudaro 4.9% visų mirčių skaičiaus. Sprendžiant iš šių duomenų, pervargimas, viršvalandžiai ir vėlyvas mieguistumas yra labai pavojingi gyvybei. Pasak Nanjing Drum Tower ligoninės Kardiologijos skyriaus eksperto profesoriaus Xu Wei, iš ligoninės gautų staigios mirties atvejų analizės daroma išvada, kad beveik 80% staigių mirčių yra dėl širdies ligų. Užimdami svarbias pareigas, jie ne tik turi ilgai kęsti sunkų darbą, bet ir gana didelis darbo krūvis, o dauguma žmonių prieš staigią mirtį patiria per didelį nuovargį.
Kokios yra apraiškos, kai fizinio nuovargio reikšmė pasiekia viršutinę ribą? 1. Negaliu pakelti nuotaikos 2. Aptingęs jausmas 3. Kūno skausmai 4. Pradedi sirgti ir tt Jeigu atsiranda šie simptomai, reikia į juos atkreipti dėmesį. Taip pat galime skirti keletą kasdieninių valandų, kad kovotume su nuovargiu ir dekompresija bei apsaugotume savo sveikatą nuo visų mus supančių smulkmenų!
1. Pusryčius valgykite laiku
Tyrimai parodė, kad žmonės, kurie pusryčiauja laiku, tiek fiziškai, tiek protiškai yra geresni už tuos, kurie nepusryčiauja. Pusryčiai gali ne tik papildyti pakankamai energijos, pagerinti būseną, bet ir padėti išlaikyti žemesnį streso lygį.
2. Gerkite pakankamai vandens
70% žmogaus kūno sudaro vanduo. Jei mūsų organizmui ilgą laiką trūks vandens, kraujas sutirštės, o organizme esančios maistinės medžiagos nebus lengvai pernešamos į įvairius organus, o žmogaus organizmas atitinkamai jausis pavargęs. Todėl rekomenduojama gerti daug vandens ir būti gerai hidratuotam.
3. Sėdėkite ir stovėkite pakaitomis dirbdami
Naudojant nuolatinis stalas leidžia kaitalioti sėdėjimą ir stovėjimą, tinkamas stovėjimas gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje, sumažinti širdies ligų riziką, sumažinti nugaros skausmą, padėti pagerinti nuotaiką ir energijos lygį ir netgi padidinti produktyvumą, be daugelio kitų privalumų. Taigi elektrinis reguliuojamo aukščio stalas labai verta pirkti.
4. Stiprinkite mankštą
Žmogaus smegenys, kaip ir kūnas, kenčia nuo nuovargio, kuris sukels smegenų nuovargį ir taip susprogdins kūno nuovargį. Pratimai gali pagreitinti medžiagų apykaitą ir turėti tvirtą kūną, kuris atsispirtų įvairioms ligoms.